Weronika Figurska-Zięba
Marta Jaworska
Nauczyciel matematyki i informatyki. „Szkoleniowiec” i wolontariusz Akademii Przyszłości. Fanka rękodzieła i ogólnopojętej sztuki. Uwielbia spędzać czas w gronie przyjaciół i na świeżym powietrzu oraz amatorsko rysując, gotując, ucząc się nowych rzeczy i ucząc innych.
W Educational Cha(lle)nge działa, bo lubi mieć wpływ na to, co dzieje się wokół niej, a w szczególności jeśli chodzi o edukację.
Motto:
„bądź szczęśliwy i dawaj szczęście innym.”
Agnieszka Olzacka
Jest pedagożką i animatorką społeczną ciekawa świata, innych i siebie samej. Ta ciekawość przywiodła ją do Edu Cha(lle)nge.
Do naszego stowarzyszenia dołączyła, ponieważ „ma ochotę tworzyć coś nowego. Coś, co stanowi kolejne wyzwanie.” Chcę uczyć się od innych, ale i przekazywać innym swoją wiedzę oraz doświadczenie.
Lubi się uczyć, podróżować i filozofować.
Motto:
„The people who are crazy enough to think they can change the world are the one who do.”
Ludwika Radacka-Majek
Jest animatorką i edukatorką, ale przede wszystkim praktykiem wprowadzania swoich marzeń do edukacji. Pracuje w obszarze edukacji muzealnej, prowadzi warsztaty, współtworzy ofertę edukacyjną oraz zajmuje się współpracą z nauczycielami. W edukacji za najważniejsze uznaje dwie nierozdzielne kwestie: wolność i odpowiedzialność. Stara się działać tak, jak sama chciałabym się uczyć.
O działalności w Educational Cha(lle)nge mówi, że jest dla niej możliwością realizacji własnych pomysłów, a także wymiany doświadczeń z osobami z obszaru edukacji.
Aleksandra Mońko
– wicedyrektorka ds. kształcenia specjalnego oraz psycholożka w Niepublicznej Szkole Podstawowej Montessori Latawiec w Sopocie. Prowadzi zajęcia ze studentami psychologii i pedagogiki w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Gdyni. W ludziach widzi zasoby, a nie braki (ukończyła kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Kids’ Skills oraz Szkołę Animatorów Profilaktyki). Angażuje się w różne działania, łączy pomysły, ludzi, różnorodne metody oraz środki wyrazu, czego owocem jest Stowarzyszenie Educational Cha(lle)nge, którego jest współtwórczynią i prezeską. W wolnych chwilach delektuje się różnymi smakami, zatapia w dźwiękach muzyki, praktykuje jogę, tańczy, tworzy i podróżuje.
Marta Sadowska
Marta Sadowska to psycholożka w Niepublicznej Szkole Podstawowej Montessori Latawiec w Sopocie, współzałożycielka Stowarzyszenia Educational Cha(lle)nge, nauczycielka w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku organizatorka licznych konferencji edukacyjnych i kilku wymian międzynarodowych, edukatorka, trenerka, współtwórczyni projektu „Self.ie” oraz przestrzeni internetowej „Szczęście i spółka”. Nieprzerwanie od 2011 zajmuje się wspieraniem ludzi w rozwoju i odkrywaniu ich zasobów. Miłośniczka podróży, włóczenia się po lesie, czytania książek i wegańskiego gotowania (a jeszcze bardziej jedzenia), a także kochająca opiekunka trzyletniej fretki Mufasy oraz dwóch kocich znajd – Czarnego i Rudego.
Motto:
„Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie”
Gandhi
Katarzyna Czarnecka
Jest z wykształcenia pedagogiem i logopedą. Lubi pracować warszatowo z dziećmi i
młodzieżą, a długie, niekończące się rozmowy o wartościach i sensie istnienia to jej pasja. Czuje się
humanistą w szerokim tego słowa znaczeniu, z poczuciem misji zmieniania świata.
W Educational Challenge działa, ponieważ dzięki Stowarzyszeniu może rozwijać się w takich kierunkach, o które sama by siebie nie podejrzewała.
Mówi, że Stowarzyszenie Educatinal Cha(lle)nge poszerzyło jej horyzonty myślowe i to właśnie w nim poznała wielu pasjonatów edukacji.
Motto:
Edukacja jest najsilniejszą bronią,
jakiej możesz użyć, jeśli chcesz zmieniać świat